HESABIM
GİRİŞ YAP

Hoşgeldiniz! Hesabınıza buradan giriş yapabilirsiniz.Yardım
ya da
YENİ HESAP OLUŞTUR

Bilgilerinizi girerek yeni bir hesap edinebilirsiniz."Anlatacaklarım size inanılmaz gibi gelebilir oysa bütünüyle gerçek" Teodor Teya Kray

Bu ay Vakfımızın Sosyal Etkinlikler Kulübü tarafından gerçekleştirilen tiyatro etkinliğine, Devlet Tiyatrosu’nda perdeye taşınan kapalı gişe gösterime sahip, "Profesyonel" adlı oyuna katılım gösterdik. Bülent Emin Yarar ve Yetkin Dikinciler’in baş rollerini paylaştığı sürprizlerle dolu bir oyun. 4 kişiden oluşan kadro, sahnesi, dekorları, yerle bir eden diyaloglarıyla bizleri oyunun içine aldı. Dönemin siyasi etnik politik ve kültürel varlığına seslenişler, entelektüel kimlikteki yazarın hayatına dair alıntılarla hem güldüren hem ağlatan ironik bir eser. 

Oyun bitiminde dakikalarca ayakta alkışlandı.

Oyunun konusu:

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir entelektüelin yaşamöyküsü içinde, karakomedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor. 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin süprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikayesi.


                                                                                                                                                                                                                   

Sayfayı Paylaş :